Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

En güzel hediye

Sabah okurlarının bu Ramazan'da gerçekten de şanslı olduğuna inanıyorum. Çünkü gazetemizle birlikte kupon karşılığı verilen Özel Ramazan Seti gerçekten de her evde bulunması gereken bir bilgi hazinesi. Seti detaylı olarak inceleme fırsatım oldu. Tek kelime ile muhteşem. Öncelikle Elmalılı Hamdi Yazır'ın meali olan rahle boy Kuran-ı Kerim'de okumayı ve anlamayı kolaylaştıran beş önemli özellik bulunuyor. Arapça hat, Türkçe okunuş, satır arası kelime meali, renkli tevcidi ve Kuran-ı Kerim meali aynı sayfada bir arada. kitabımızı anlayarak okumanın bundan daha güzel bir yöntemi olamaz diye düşünüyorum. Sette bulunan bir başka önemli eser ise sesiyle ve şiirleriyle gönüllerde taht kuran, edebi kişiliğine son yıllarda a Haber ekranlarında sunduğu sabah programıyla televizyonculuğu da ekleyen İbrahim Sadri tarafından kaydedilen Yunus Emre Şiirleri CD'si. Üstadın yorumuyla Sabah okurlarına ulaşacak şiirler, Ramazan'ın duygu bütünlüğünü ve ruhunu gönüllere nakış gibi işleyecek bir eser. Mustafa Asım Köksal'ın kaleminden sunulan Peygamberler Tarihi Kitabı ise her mümin için tam bir başucu kaynağı. 744 sayfalık kitabın sert kapaklı cildi de muazzam içeriğine pek yakışıyor. Peygamberlerin hayatlarını, kişiliklerini, yol özelliklerini 'gönülden kavrayarak' öğrenmenin bundan daha keyifli bir yolu olamaz. Son olarak seti tamamlayan Peygamber Öyküleri kitabı da çocuklarımız için hazırlanmış. Basit anlatımıyla olduğu kadar, renkli çizimleriyle de çocukların ilgisini çekecek bu eserin içinde Hazreti Adem'den Hazreti Muhammed'e (S.A.V.) tüm peygamberlerin çocuklarımıza yol gösterecek kıssaları bulunuyor. Sözün özü şu ki; bu şahane eserler, tıpkı ihtiyaç duyulacak her anda hayat kurtaracak bir 'ilk yardım seti' gibi her evde bulunmalı. (28 Mayıs'ta başlayan kampanya için 29 kupon biriktirmek yeterli olacak) Tüm okurlarımızın Ramazan ayı mübarek ve hayırlara vesile olsun.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER