Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Fukara TV sunar

Bayram geldi ve televizyon ekranı yine susuz çöllere döndü. Dizilerin yeni bölümleri yerine tekrarlarını ya da 'özel bölüm' adını verdikleri kolajları dayıyorlar. Bütün bayram ekranı, kerameti kendinden menkul sulu zırtlak yarışmalara ve televizyonda bilmem kaçıncı kez izlemekten her karesini ezberlediğimiz beylik filmlere kaldı. Bayram için 'özel' hazırlık yapan sadece iki kanal var: Sezonun gölgede kalmış ama kaliteli yerli filmlerini peşi sıra yayınlayan TRT 1 ve o özlediğimiz 'bayram özel eğlence programlarının' benzerlerini ekrana taşıyan TRT Müzik...
Peki niye bu ekranlar, herkesin konvoy olup şuurunu yitirmiş halay gibi güneye sürüklendiği metropoller kadar ıssız hale geldi? Yanıtı aslında az önceki cümlenin içinde gizli. Reklam verenlere göre millet tatile gittiği için televizyon izlemeyecek. O nedenle dizileri, özel programları reklamla desteklemek, 'boşa harcamak' demek. Eh, reklamı olmayan diziyi kim yayınlayıp da zarara girsin ki...
Yani... Televizyona 'fakir halkın eğlencesi' diyoruz ya, külliyen yanlış. Televizyonda iyi, kaliteli, yeni bir şey izlemek, sadece cebinde olanın ayrıcalığı.
Sık dişini fukara halkım, birkaç gün sonra dönecekler...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER