YAZARA MAİL GÖNDER Pokemon avlamak

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Dünyada müthiş bir sürek avı başladı. Millet, elinde telefonlarla sokak sokak dolaşıp sanal Pokemon'ları avlıyor.
Oyunu şu anda 4 milyon 700 bin kişi indirip oynuyormuş.
Eminim bu yazı size ulaşana kadar kullanıcı sayısı 10 milyonlara ulaşacaktır.
Olayın hem olumlu, hem olumsuz tarafları var. Önce olumlular: Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarına gömülüp sokağı unutanlar bu sayede havaya çıkabilir. İçinde yakalama, avlama, öldürme dürtüsü olanların ilkel içgüdüleri için bu oyun en zararsız çıkış yöntemi de olabilir. Ayrıca bu oyun avcılar için geliştirilebilir. 'Sanal , ördek, geyik avlama' yöntemiyle yaban hayat ve nesli tükenmekte olan hayvanlar korunabilir.
Gelelim zararlarına: Malum, yolda yürürken ciklet çiğneyemeyecek düzeyde yeteneksiziz.
(Bkz: kazaları ortalamamız) Şimdi sokaklar, kafalarını akıllı telefonlarının ekranlarından kaldırmayan avarelerle dolacak. Takılıp düşenler mi ararsınız, direğe toslayanlar mı... Dalgın yayaların sebep olduğu trafik kazalarını ise aklımın ucuna bile getirmek istemiyorum.
Geçenlerde Derya Baykal anlattı. Delikanlının biri, hışımla karakola dalıp polise 'Dikkat, arkanızda canavar var' diye bağırmış. Allah muhafaza yani...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.