Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasiye gönül vermiş herkes, tepkisini, duygularını bildiği yöntemle dile getiriyor.
Şairler de boş durmuyor.
Yaşadığımız zor günlerin ilhamıyla, bu demokrasi destanını mısralara döküyorlar. Dilimize pelesenk olmuş şarkıların söz yazarı, duygulu ve duyarlı şair da yazdığı 'Demokrasi Şehitlerine' isimli şiirini ilk olarak benimle paylaştı.
İşte, ünlülerden oluşan çok özel bir koronun söylemesi için şu sıralarda beste çalışmaları süren o şiir:

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNE
Sen vatan kahramanı, demokrasi şehidi Yine bir yazdın dünya bunun şahidi Bir mucize yarattın 15 Temmuz gecesi Can verdin vatan için yoktu bunun ötesi O nasıl bir yürek ki, binlerce tanka bedel Ölüm bile vız geldi, utandı senden ecel Seninle gurur duydu Boğaziçi Köprüsü Yeniden dile geldi türküsü O nasıl bir zaferdi, o ne muhteşem bir an Sendin o tankları hainleri durduran Sendin vatan aşkına göğsünü siper eden Vuracaksan hadi gel önce beni vur diyen Ne büyük kahramansın aratmadın atanı O cesur yüreğinle şahlandırdın vatanı Onların tankı varsa senin de imanın var Her kalpte eşsiz yerin, her kalpte limanın var Seninle nöbette bak bu ülkenin tamamı İşte böyle kutlanır demokrasi bayramı Şimdi daha şanlı bak ay yıldızlı bayrağın Ey şehit oğlu, şehit önderisin her çağın Nasıl da çoşturdun bak sen bu yüce milleti Bitmedi, bitmeyecek demokrasi nöbeti Elimizde bayraklar koşuyoruz nöbete Selam her bir gaziye, selam her bir şehite Yıldızları yağdırsak azdır senin üstüne Bak adını nakşettik gönlümüzün büstüne Şehitler asla ölmez, ölümsüz her biriniz Bil ki mahşere kadar kalbimizde yeriniz Biz doğuştan özgürüz, biz istiklal marşıyız Her cuntaya isyankar her darbeye karşıyız Tarihini kanıyla, canıyla yazdı millet Elbette ebediyen milletin hakimiyet Bozulmaz, bozulamaz bu birlik beraberlik Yediden yetmişe bak bu büyük seferberlik Vatan için dökülen kanımız kutsal helal Adımız Cumhuriyet, soyadımız İstiklal

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER