Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzleyince şoke oldum. Astrolog Nuray Sayarı, 15 Temmuz darbe girişimini tam üç ay önce 16 Mayıs 2016'da Beyaz TV'de katıldığı programda 'tüm ayrıntılarıyla' önceden haber vermiş.
Önceki gün Söylemezsem Olmaz'da Sayarı'nın arşiv görüntüleri ortaya çıkınca, pek çok izleyici gibi benim de nutkum tutuldu. Sayarı neredeyse tam tarihini vererek 'yi büyük karışıklıklar beklediğini, devlet adamlarının, polis ve askerin içinde bulunduğu büyük bir kaosun ortaya çıkacağını söylüyordu.
Beyaz TV'nin Söylemezsem Olmaz programı ekibi, bunun üzerine Nuray Sayarı ile bir röportaj daha gerçekleştirdi. "Bundan sonra neler olacak?" diye sordular. Sayarı bu kez çok daha net kehanetlerde bulundu. Karışıklığın Fethullah Gülen iade edilene kadar süreceğini, 'yi özellikle 17 Aralık 2016- 28 Ocak 2017 tarihleri arasında daha büyük bir karışıklığın beklediğini, Gülen'in iadesinin 2016 yılı sonunu bulacağını, bu tarihten sonra ülkenin bir sakinleşme süreci içine gireceğini ve taşların yavaş yavaş yerine oturacağını, başkanlık sisteminin gelmesiyle huzur ve güvenin tesis edileceğini, idam kararının da Meclis'ten çıkacağını söyledi.
Beni tanıyanlar ve köşemi düzenli takip edenler bilir; astrolojiye inanmam. Gelecekten haber verme işlerini de yüce dinimin temel esaslarına ve inancıma aykırı bulurum. Ancak burada çok 'özel' bir durum var. Sayarı gökyüzüne bakıp doğru tahminler mi yapıyor, yoksa devletin teşkilatlarından daha güçlü istihbaratları mı var, orasını bilemem. Belki de boşa atıp dolu tutuyordur, kim bilir?
Bildiğim ise şu: Batıda, özellikle ABD'de pek çok başkan, başkan eşi ve devlet yetkilisinin danışman kadrosunda astrologlar bulunuyor. Bunlar arasında en bilineni ise Ronald-Nancy Reagan çifti. Hatta Reagan'ın, Rus lider Gorbaçov ile yaptığı ve nükleer silahsızlanma anlaşmasının imzalandığı çok önemli toplantının tarihini bile astroloğuna danışarak aldığı söyleniyor.
En iyisi mevzuyu bir espri ile bağlayalım: İster misiniz MİT Müsteşarı Hakan Fidan, koltuğunu Nuray Sayarı'ya kaptırsın?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER