YAZARA MAİL GÖNDER Bir TV starı: Melih Gökçek

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Siyasetini benimser veya benimsemezsiniz, icraatlarını takdir eder ya da etmezsiniz ama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in ciddi bir 'televizyon starı' olduğunu düşünüyorum. Hemen belirtmeliyim ki; birazdan yapacağım yorum, tamamen bir 'teknik televizyon' eleştirisidir ve her türlü siyasi düşünceden arındırılmıştır.
Gökçek'i son olarak geçen hafta çıktığı a Haber'deki canlı yayında izledim. Her cümlesi net, her iddiası belgeli ve kayıtlıydı. Özellikle lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun, bazı CHP'li belediyelerin FETÖ etkisinde çalıştığı konusundaki demecini müthiş bir argümana dönüştürerek rakibini zeytin ağacı gibi sallayıp adeta tanelerini dökmesi inanılmazdı.
Zaten Gökçek'in en büyük silahı, neredeyse her cümlesinin sansasyon yaratıyor olması. Siyasetin 'laf gevelemek' sayıldığı bir coğrafyada bu kadar etkin münazara yeteneği olan birinin 'televizyon starı' olmasına da şaşırmamak lazım. Zaten Gökçek'in sanal âlemdeki müthiş takipçi sayısı da bunu belgeliyor. Ben TV'nin yöneticilerinin yerinde olsam, Gökçek'i ikna edip her akşam bir saat ekranda tutarak, günün gelişmelerini yorumlayacağı bir program yaptırırdım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.