Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Washington'daki Smithsonian Doğal Tarih Müzesi'nde derslerime gelen değerli bilim insanlarından biri. Beline kadar uzanan simsiyah saçları var ama sürekli öğretmen topuzu gibi topladığından göze çarpmıyor o güzelim saçlar.
Bir de taktığı gözlükler, onu silik gösteriyor.
Aslında 'Kendine biraz baksa güzel kadın' denir ya, işte öyle bir kadın.
Sıcak, sempatik, konuşkan, eğlenceli, çok akıllı ve kültürlü, dünyanın en saygın kurumlarından birinde bilim insanı ama bu onun bir kadın olarak kendine inanmasına yetmiyor.
Çünkü kocasının hayatına başka bir kadın girmiş.
Aklı boşanmak üzere olduğu kocasına gittiği anda omuzları düşüveriyor. Yüzü kararıyor, güçsüzleşiyor, kendine güvenini tamamen kaybediyor, ezik görünüyor...
25 senelik evliliğini kurtarmak için kocasına yalvarmış. Evlilikleri bitmesin diye alttan aldıkça, kocası ona daha da kötü davranmaya, hatta rencide etmeye başlamış.
Kendini ilişkide veren taraf olarak görüyor ama fark etmiyor ki; bu cömertlik değil, kendine güvensizlik!
Kimseye karşı sevginizin bedeli; kendinize olan sevginiz, saygınız ve inancınız olmamalı.
Aslında biz kadınlar, bunu biliyoruz ama çoğu zaman yine de kimliğimizi feda ediyoruz.
Kendinize karşı dürüst olmaya çalışın ve bir ilişkide 'En çok neye değer veriyorsunuz?' sorusunun üstünde düşünün.
ilişkiler çabuk eskiyor
En değer verdiğiniz o özellik, ne tip ilişkiler yaşadığınızı gösteriyor. Sizin için önemi olan banka hesabı ve popülarite ise, o zaman o değerler diğer bütün değerlerin önüne geçiyor. O özelikleri olan insanların peşine düşüyorsunuz ve benzer özelliklere değer verenlerle birlikte oluyorsunuz.
Eğer bir ilişkide değer verdiğiniz şeyler kendinizi geliştirebilmenize engel oluyorsa, bu tip ilişkiler çabuk eskiyor.
Çünkü kaybetme korkusu yüzünden kiminle beraberseniz, onun istediği kişi oluverirsiniz; kendinizden gittikçe uzaklaştığınızı fark etmeden, belki de önemsemeden...
Sonuç hayal kırıklığı! Bunu takip edense öfke ve 'keşke'ler.
Bunun yanı sıra bazı değerler diğerlerine göre daha iyi ve kalıcı ilişkiler yaratıyor.
O yüzden kendi değerlerinizi tekrar gözden geçirin. O değerler ruhunuza zenginlik mi katıyor, yoksa daha sığ ilişkilerde acı çekmenize mi sebep oluyor?
Çoğumuz hayatımızı dolduran şeyleri kaybedeceğiz korkusu ile yaşıyoruz; ilişkileri, gençliğimizi, işi ya da popülariteyi...
Bu korku; bizi o işe, koşullara ve kişilere köle yapıyor.
İhtiyacınız olan o iş değil; kendinizi güvende hissetmek.
İhtiyacınız olan popüler sevgili değil; değeriniz olduğunu hissetmek.
Asıl ihtiyacınız olan şey, sizsiniz.
Siz kendinizi sevdiğiniz sürece, önemli ve değerli olduğunuzu hissetmenizi sağlayacak o kadar yol var ki, hiç kimseye ve koşula köle olmanıza gerek yok.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER