Türkiye'nin en iyi haber sitesi

üzerinden filmler hakkında detaylı bilgiler alabileceğiniz, sinemaseverlerin en güvendiği sitelerden imdb, Türk sinemasının en iyilerini açıkladı:
Hababam Sınıfı (1975) - Puan: 9.5 Bir Ertem Eğilmez klasiği olan 'Hababam Sınıfı' listenin en başında yer alıyor.
Tosun Paşa (1976) - Puan:9.1 Gerçek 'Tosun Paşa' kimdir? Seferoğulları ile Tellioğulları'nın kavgası bir vadi sorunu ile başlayıp kız alma sorununa kadar uzayıp gider. Kim oy verdiyse müteşekkirim.
Süt Kardeşler (1976) - Puan:9.0 Yine Ertem Eğilmez'in yönettiği Hüseyin Rahmi Gürpınar uyarlaması olan 'Süt Kardeşler' meşhur 'Gulyabani' hikayesi.
Züğürt Ağa (1985) - Puan: 8.8 Listenin öteki filmlerine nazaran daha yeni bir film olan 'Züğürt Ağa', Türk yönetmenler göz önüne alındığında, en az film yapmış bir yönetmen olan Nesli Çölgeçen'in en iyi yapımlarından biri.
Neşeli Günler (1978) - Puan: 8.8 Turşu sirkeyle mi yapılır, limonla mı? Bu büyük muamma yüzünden aileler dağılabilir, kardeşler birbirini tanımadan büyüyebilir ya da işgüzar bir akraba ayrılan iki tarafı da kandırabilir. Bana puanı düşük geldi, bana göre 'Neşeli Günler'i daha çok kişi oylamalıydı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
;