Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Biz kadınlar birçok şapka giyebiliriz." Olivia Wilde, başrolünde oynadığı 'The Longest Week' filminde bu cümleyi kuruyor. 'Bu ne demek?' diyeceksiniz. Bir kadın; bir erkekle beraberken çekingen ve muhafazakar, bir başka erkekle beraberken neredeyse aksi olabilir demekmiş. Bir kadının doğasıdır bu; erkeğine göre değişir yani literatürümüze giren en stil benzetme ile tanımlarsak birçok şapka giyebilir. İlişkisine göre değişen kadın mı makbul, yoksa 'eyvallah'ı olmadan kendini olduğu gibi kabul ettiren mi? Şunu unutmayalım ki erkeğin doğasında var bu! Kadını alır ve bir süre sonra görmek istediği kadın haline getirir. Kadın da buna sesini çıkarmaz; erkeği uğruna değişir. Giyimi kuşamı, ilgi alanı, saçı, makyajı, hatta iş hayatını bile değiştirir erkeği için. Sonra ne olur? Adamımız yarattığı hayalindeki kadından sıkılmaya başlar. İlişki askıya alınır ve erkeğimiz başka bir ava yani kadına yönelir, yine aynı baskı mekanizmasıyla. O yüzden bırakın değişimi, taş gibi sapasağlam durun, onun oyununun parçası olmayın. Yani size tek bir şapka yeter, birçoğunu boş verin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER