Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyoğlu-Tünel'deki Akbabalı Meyhane'yi şehrin gezginleri iyi bilir; mekan felekten bir gece çalmak isteyenlerle dolup taşar. Seyyar saz ekibinin bitmek bilmeyen enerjisine esir olmadan edemezsin; en suratsız, en tadı kaçık adamı bile oynatırlar. "Bir büyük açsana abi" der; o gece rakının ve sazın esiri olursunuz. Ancak yemek konusunda geçer not veremeyeceğim. Bana kalırsa; çok da rakı-balık mekanı değil. Buranın eğlencesi ağır basıyor. Yemekler geçiştirmelik ama olsun. "Ben avaz avaz söyleyeceğim; benim de sesim güzel" diyorsanız, alın saz heyetini yanınıza döktürün o makamdan bu makama. Benden size tavsiye; yaz aylarının son günlerinde gidecekseniz mekanın iki tarafı var. Girişteki büyük alan en keyiflisi, bir de alt kat var ki kot farkı sebebi ile müzikten uzak. Alt kata eğlence geç geliyor, belli bir saate kadar içiniz geçiyor. Gecenin sonunda mı? Tüm masalar kaynaşıyor, muhabbet büyüyor. O yandaki raks eden kızla arkadaş oluyor, yakışıklı gençle kadeh tokuşturuyorsun. Hadi git bir kadeh de benim için tokuştur.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER