Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'lar ısındı, bahçe partileri yapılsın; önümüz Ramazan' derken, havalar birden kesti, yağmur yağmaya başladı...
Tam da o sırada sosyetik bir bahçe partisine davetliydim... Şans ya; akşama doğru hava açtı ve ben o fiyakalı davete katıldım. Masadaki kadınlar böbürlenerek yaptıkları 'kel büyüsü'nden bahsetti. '41 keller büyüsü' adını verdikleri ve Rumlardan gelen bu batıl inançta; bilinen 41 kel erkeğin ismi zikredilerek her biri için kalın bir ipe düğüm atılıyormuş, ardından da yağmur ve ayazın yerini güneş ve sıcak alıyormuş.
Bu 41 keller büyüsünde ismi geçen en popüler ünlüleri sorduğumda; Süreyya Ciliv, Ferzan Özpetek, Mahmut Anlar, Saruhan Tan, Mübariz Mansimov ve Eren Talu gibi isimleri sıraladılar.
Anlayacağınız havalar kötüye gittiğinde sosyetik kadınların yardımına ünlü keller koşuyormuş. Bakalım bu inanıştan sonra daha neler duyacağım...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER