Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Stalker da ne?' diyebilirsiniz. Stalker'lık; birisi hakkındaki bir bilgiye, o kinin isteği dışında ve ona hissettirmeden ulaşmak, ona takıntılı bir hale gelip bu şahsı rahatsız etmektir. Bir ların telefon sapıklığı gibi yani... Teknoloji sayesinde, artık hepimiz birer sosyal medya stalker'ı olduk. İşte stalker analizlerim:
Birini kafanıza taktınız, Twitter'dan sosyal zekasını çözüyorsunuz. Attığı tweet'ler sayesinde düşünce yapısını, kelimelerle ilişkisini, cümle kurabilme yeteneğini görüyor, ileride nasıl bir adamla karşılaşacağınızı anlıyorsunuz.
Bu kişinin Instagram sayfasında, onun hayat tarzını analiz edebilirsiniz. Zevkleri size uyuyor mu, hangi mekanlara gidiyor, ne yiyip içiyor, kimlerle fotoğraf paylaşıyor ve kimleri takip ediyor, görüyorsunuz.
Benim favorim ise; LinkedIn... Bu platformda, stalk'ladığınız kişinin iş dünyasındaki pozisyonunu öğreniyor, parası pulu var mı, üç kağıtçı mı, değil mi çözebiliyorsunuz.
Snapchat'te ise eğlenceli biri olup olmadığı ortaya çıkıyor. Özellikle gezmeyi seviyorsa, iki kadeh içtikten sonra atacağı snap'ler, onun hakkındaki gizli kalmış gerçekleri ortaya çıkarıyor.
Gelelim Swarm'a... Ah Swarm; tam da kovalamayı sevenler için yaratılmış bir uygulama. Takipte olduğunuz kişinin ne zaman nerede olduğuna bakıp checkin yaptığı mekanların izini sürebiliyorsunuz. Gözüne kestirdiği kişiyle karşılaşmak isteyenler, onun Swarm hesabını bir dedektif gibi takip ediyor.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER