Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OKAN CAN YANTIR

Teklifin böylesi

Ülkede, dövüş sporlarıyla uğraşanların kaba saba, sabahtan akşama kadar merdiven altı salonlarda yumruk sallayan adamlar olduğuna ilişkin genel bir kanı var. Bugün sizi; cumartesi gecesi yaptığı bir hareketle, benim diyen 'romantikleri' ortadan çatlatan bir adamla, Ertan Balaban'la tanıştırmak istiyorum...
Hani doğuştan sporcu denir ya; Ertan öyle bir adam. Kendini bildi bileli mücadelenin bizzat içinde olmuş. Karateden kickboks'a kadar birçok sporla uğraşmış ama eğitimini de ihmal etmemiş. Hayalleri için Amerika'ya gidip eğitimini orada tamamlamış. O dönemde gönlünü, dünyada en hızlı yayılan savunma sanatlarından biri olan Brazilian Jiu Jitsu'ya kaptırmış ve eğitimini almaya başlamış.
Sonra, ülkesine dönüp bu sporu geliştirmenin hayalini kurmuş.

KAN, TER VE...
Ertan, bugün her yaş grubundan sporcunun oluşturduğu 150 kişilik bir takıma sahip. O 150 kişi arasında üst düzey yöneticiler de var, öğrenciler de. Ertan hepsiyle teker teker ilgileniyor. Gününün tamamını okuluna ve öğrencilerine ayırıyor.
Buraya kadarki işin sportif yönü; büyük ihtimalle birçoğunuzu ilgilendirmiyor. Sadece adamı tanıyın istedim.
Ama şimdi anlatacaklarım eminim daha çok ilginizi çekecek...
Ertan, cumartesi gecesi; dünyanın en büyük dövüş sporları turnuvalarından biri olan Glory Series de ringe çıktı.
Aslında aktif olarak dövüşmeyi bırakmıştı ama kendi ülkesinde ilk kez ringe çıkma ihtimali, onu motive etti. Kariyerinin son maçında, ilk kez çıktığı kendi seyircisi önünde kaybetti.
Herkes yüzünün düşeceğini zannederken, o kız arkadaşını ringe davet etti.
Salondaki binlerce kişi ne olup bittiğini merak ederken, Ertan dizlerinin üzerine çöküp sevdiği kadına evlenme teklif etti... 'Rocky'deki 'Adrian' misali...
Dövüş sporları tarihi, böyle bir evlenme teklifine ilk kez şahit oluyordu.
Haber sosyal medyada anında yayıldı.
Ertan "Evet" cevabını alana kadar, Twitter'da dünyanın birçok yerinden tebrikler gelmeye başladı. Ertan'a ve Sahra'ya ömür boyu mutluluklar diliyorum. Neden mi anlattım bu hikayeyi? Bu ülkede dövüş sporlarını sadece yumrukları değil, beyni ve kalbi de fena halde iyi çalışan adamların yaptığını bilin istedim...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER