Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÖNCEL ÖZİÇER

Ama çok ayıp!

"Takmamak lazım diyorum, böyle ayrıntılarla bir insanı yargılayamazsın, tanıyamazsın, şekillendiremezsin" diyorum ama olmuyor işte, yapamıyorum.
Sosyal medya yazışmalarında olsun, e-posta veya mesajlarda olsun; o insan soru eklerini, de'leri, da'ları, ki'leri ayırmayı bilmiyorsa...
Herkes değil; 'herkez' yazıyorsa... 'Bırakıp da' yerine 'bırakıpta' diyorsa...
Kısaca konuştuğu dilin nasıl yazıldığından haberi yoksa; elimde değil, ister istemez o kişi gözümde 'Haydi evladım git sen, kumda oyna' sınıfına iniyor.
Dünyanın en önemli aforizmasını da patlatsa, hiçbir anlamı kalmıyor. Ciddiye almak imkansızlaşıyor. Çünkü tüm bunlar, o kişinin hayatı boyunca bir kitabı eline alıp da bitiremediğine, gazete, bile okumadığına işaret ediyor.
Ve hatta o insanlar televizyonlarda bile iş bulabiliyor.
En önemli haber kanallarının alt yazıları bile evlere şenlik olabiliyor.
Evet bu konuda çok şekilciyim, kabul ediyorum. Ama kardeşim koskoca adamlar, kadınlarsınız; üniversite okumuşsunuz, iş hayatındasınız...
Dil bilginiz nasıl ana sınıfı düzeyinde kalmış olabilir, gerçekten inanılmazsınız!

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER