Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigorta şirketlerinin işleyiş şeklini ve durumunu rahmetli babamın bir sözüyle kısaca özetleyebiliriz: "Alacağına şahin, vereceğine b.klu karga!"
O firma elemanı sizin yanınızdan, tarafınızdan imzalanmış poliçelerle ve yüzünde bir zafer ifadesiyle çıkarken; siz elinizde kalem 'Ben az önce nasıl bir işe bulaştım ya!' şaşkınlığıyla duvara aval aval bakarsınız.

İNSANOĞLU KORKAK
Daha önce bu konuda birkaç deneyimim oldu benim.
En sonuncusunda sözde çok uyanıktım ve artık tecrübeliyimdim ya; kendime en işe yarar sağlık poliçesini seçtim.
Ve ilk rahatsızlığımda, üstelik şehir dışında yakalandığım hastalıkta; sigorta, tedavi olduğum hastanenin ücretini ödemedi. Çünkü poliçede bilmem ne, bilmem ne maddesi vardı ve benim durumum o maddeye uygun değildi.
Yine kazığı yemiştim ve döner dönmez o poliçeyi de iptal ettim.
Fakat işte insanoğlu korkak bir yaratık; kendini yalandan da olsa güvende hissetmek istiyor.
Mart ayında açtığımız minik otel Kedili Ev'in elektronik eşyasını, Çeşme Marina'daki Teknosa'dan alırken; satış elemanları "Aman diyelim, bilgisayarınızı sigorta edelim. Vereceğiniz ücret şu, ama en azından çalınmaya karşı gönlünüz ferah olur" dedi.
Mantıklı geldi, ödediğimiz ücrete bir de sigorta parası eklendi.
Fakat artık benim başıma gelenlerin pişmiş tavuğu kıskandıracağını biliyorsunuz...
Kısa süre sonra otele hırsız girdi! Bilgisayar ortadan toz oldu.POLİÇE OTELİ KAPSAMIYOR!
Önce içindeki programlara ve kayıtlı bilgilere çok üzüldük ama sonra "Manevi kayıp verdik, bari maddi kaybı kurtaralım" dedik.
Aldık elimize polis tutanakları, ki o tutanaklar da kolay alınmıyor; tuttuk Teknosa'nın yolunu.
Önce "Siz evraklarınızı verin, bizim kurul inceleyecek" dendi.
Yahu ne kurumu? Kamera kayıtlarına kadar tüm durum ortada zaten. "Yok işte, o öyle olmuyor dediler", sonra da ağızlarından baklayı çıkardılar: "Bizim sigortamız zaten otel olduğunuz için sizi kapsamıyor, biz evden çalınan bilgisayarlar için ödeme yapıyoruz."
İşte orada sigorta şirketlerinin gerçek yüzüyle bir kez daha karşılaştım.
Çünkü biz; o bilgisayarı alırken satıcıya özel olarak otelde kullanacağımızı söylemiş, bize lazım gelen programları anlatmış, o özelliklere uygun bir alet istediğimizi defalarca ifade etmiştik.
Yani bizim satın aldığımız ürünü otelde kullanacağımızı bile bile, otel kullanıcılarını kapsamayan bir sigortayı yapmışlardı.
Gözümümüzün içine baka baka kandırmışlardı yani.
Artık yapacak bir şey yok.
Ben bir kez daha soğuk suyumu içip oturdum aşağı...
Kısaca; sigorta poliçilerine imza atmak mı, bir daha mı; asla!

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER