Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazar günü arkadaşım Murat, "Kalk, seni Tuzla'ya götürüyorum" dedi.
Şaşkınlıkla 10 dakika kadar yüzüne bakakaldım.
Ne Tuzla'sı? Bebek'in, Hisar'ın, Karaköy'ün suyu mu çıktı? Tuzla'da ne işimiz var? "Çok seveceksin, yürü" dedi ve biz iki arkadaş kendimizi Tuzla'da bulduk.
Hatırlıyorum da; çocukluğumuzun en popüler yazlık yeriydi, aileler toplanır Tuzla'da evlerine gider üç ay kalırlardı. Sonra bir anda bitti Tuzla.
Nasıl güzel bir yermiş esasında ama şu anda Ocak ayındaki Çeşme gibi, güzelliğini harcamış, sonunda yapayalnız kalmış bir zamanların starı kadınlar gibi...
Bomboş, terk edilmiş, evleri bakımsız, sadık ahalisinden birkaç aile kalmış. Oysa yemyeşil, çok özel, huzur veren, ele alınsa, ayağa kalksa, yatırım yapılsa İstanbullular'ı güneye inmekten vazgeçirecek bir yer. Neyse, sahilde yürüdük, sörf öğrenen çocukları izledik, kulüpte çay içtik ve evimize döndük. Tabii ben yine sinirlenmeyi başardım. Şu her güzelliği hızla yok etme halimize, kıymet bilmeme halimize, elimizdekini kullanamama başarımıza falan bir kere daha delirdim.
Yazık, bir kere daha, bir şeye daha yazık.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER