YAZARA MAİL GÖNDER Al 500 Euro’yu git sinemaya tiyatroya

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Ben bu hizmeti pek sevdim, ben bu hizmeti ayakta alkışladım. Efendim hizmet şu: İtalyan hükümeti, 18 yaşına giren gençlere 500 hediye etmeye karar vermiş. Yok canım, yeni cep telefonu ya da tablet alsınlar diye değil; ayakkabıya, kıyafete harcasınlar diye de değil...
Hükümetin verdiği 500 'luk Kültürel Bonus kartı, tamamen gençleri kültür-sanata teşvik etmek için kullanılacak.
Bu nın yüklendiği kartlarla gençler; sinemaya, konsere, tiyatroya, müzeye, ulusal parklara gidebilecek ve istedikleri kitapları alabilecekler. 575 bin İtalyan gencinin yararlanması beklenen bu girişimin maliyeti 290 milyon Euro olacak. Ancak hükümet, bunun doğru harcanmış bir para olacağına inanıyor. Çünkü hem gençleri sosyal hayata ve sanata yönlendirerek kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunacaklar, hem de toplumu güçlendirecekler.
Harika bir fikir değil mi? Çocuklar ve gençler her şeyimiz; onlara hizmet etmek, onları aydınlatmak birinci görevimiz.
Keşke bizde de böyle bir sistem uygulansa. Keşke...

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.