Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç gün önce GÜNAYDIN'ın manşetiydi: Berdan Mardini, kendisinin oyunculuğunu kitabı 'Gerçek Hesap Bu'da eleştiren 'e gider yapmış ama olmamış. Şöyle demiş: "Tiyatrocu arkadaşların yüzde 30'u; kendilerinden başka kimsenin oyunculuk yapamayacağını düşünen, entel dantel geçinen ama kültürün K'sine sahip olmayan tipler." çok yan lış Gider yapacaksan hakkıyla yapacaksın Sayın Mardini... 'Kültürsüz' diyerek birini küçümsemeye kalkmak, bizim toplumumuzda yapılan yaygın yanlışlardan biri. Hemen sebebini açıklıyorum: Öncelikle kültürden konuya giriyorum. Kültür; bir topluma veya halk topluluğuna özgü düşünce ve sanat eserlerinin bütününe denir. Bunun içine yemek, , sinema, aile yaşamı, dil, sosyal hayat, gelenekler falan da dahildir. Yani kimse kültürsüz değildir. Kültürün 'k'sı da 'ültür'ü de herkeste mevcuttur. Ancak herkesin kültürü; bulunduğu topluma, yaşadığı yere ve bilgi birikimlerine göre fark gösterir. Misal bir Fransız'ın kültürü ile Japon'un kültürü aynı değildir. Ya da İstanbul'da yaşayan biriyle, 'da yaşayan birinin kültürü de aynı değildir. Ve fakat bu ayrılık diğer kişiyi kültürsüz yapmaz. O yüzden karşımızdakini yermek için kültürsüz sıfatını kullanmak yanlıştır. Bilmem anlatabildim mi?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER