Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Konuşmayı Kes Harekete Geç' adında bir kitap gördüm rafta, alıp karıştırmaya başladım. Kişiye gaz veren, eyleme davet eden bu kitabı Amerikalı yazar Shaa Wasmund yazmış. Sayfaları çevirirken bir bölüm pek hoşuma gitti. Hani çevremizdekilerin ne düşündüğünü kafamıza takıyoruz ya, 'Başkaları ne der?' endişesiyle yaşamımızı mahvediyoruz ya...
Bakın örnek şu: Yapılan bir deneyde, öğrencilerin yüzde 50'si üstlerine Barry Manilow'un yüzü işlenmiş tişörtle, (Manilow, Amerikalı müzisyenşarkıcı ama şu anda hiç cool değil) diğer öğrencilerin yanına gitmişler. Bu utanç verici giysiyi herkesin fark edeceğini zannetmişler. Oysa sadece yüzde 20'si fark etmiş. Geri kalanı tişörtün üstündeki Barry'yi görmemiş bile. Eğer üzerlerinde 'cool' Bob Marley tişörtü de olsaydı aynı şekilde fark edilmeyecekti.
'Bu deney gösteriyor ki, insanlar yaptıkları şeylere dünyanın gerçekte olduğundan çok daha fazla ilgi gösterdiğini düşünüyor. Hepimiz egomanyağız! Dünya bizimle dalga geçmek için nefesini tutup beklemiyor' diye yazıyor kitapta. Yani, 'Herkes kendi hayatını yaşamakla meşgul, sen de kendininkini yaşa.' Hadi canım...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER