Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son iki gündür şike soruşturmasına hep geniş açıdan bakmaya çalıştım. Medyanın, hatta taraftarın bile bu işte günahı olduğunu savundum. Şimdi sırada devlet var...
Ben de bir Fenerbahçe taraftarıyım ama bu bataklığın kurutulması, futbolda temiz bir sayfa açılması adına kimsenin gözünün yaşına bakılmaması gerektiğine inanıyorum.
Lakin, yıllardır herkesin bildiği pislikleri görmezden gelip, eski skandalların, yapanın yanına kâr kalmasına göz yumup, Fenerbahçe'nin küme düşürülmesinin de vicdanlarda büyük yaralar açacağına inanıyorum.
Eğri oturup doğru konuşalım, bu ülkede devletin kendisi şike yapmadı mı?

DİYARBAKIR'I KİM ÇIKARDI?
Güneydoğu'daki teröre panzehir olsun diye devlet kendi eliyle Diyarbakırspor'u Süper Lig'e çıkarmadı mı?
13 Mayıs 2001 tarihinde Altay'la oynanan şaibeli maçta stada kameraların girmesini kim engelledi?
TRT maçı yayınlamaktan neden vazgeçti? Altaylı futbolculara sahaya çıkmadan önce kim dayak attı?
Olaylı İsviçre maçında yaşananlar, Futbol Federasyonu'nun bir tezgahı değil miydi?
Şimdi şike skandalının baş aktörleri arasında gösterilen Ali Kıratlı, koridorda İsviçreli futbolcuları dövülürken ne yapıyordu?

ULUSOY'UN SKANDALLARI
Şimdi Haluk Ulusoy'un çete liderleriyle yaptığı konuşmalar deşifre ediliyor. Ulusoy kimdi? Eski Futbol Federasyonu Başkanı? Umarım onun dönemindeki şaibelere de ışık tutulur.
Madem Fenerbahçe küme düşecek, diğer takımların geçmişindeki skandallar da mercek altına alınmalı. Galatasaray'ın dört yıl üst üste şampiyon olduğu dönemde Mehmet Ağar, Florya tesislerinden çıkmıyordu!
Nasıl unuttum? Galatasaray'ın 8-0'lık Ankaragücü maçıyla gelen şampiyonğu vardı.
Ya şaibeli 100. Yıl şampiyonluklarına ne demeli?
Dün gece 'Tarafsız Bölge'de gazeteci Lube Ayar, "Beşiktaş'ın şike yaparak Bursaspor'u küme düşürdüğünü belgeledim" diyordu. Rastlantıya bakın ki, Haluk Ulusoy belgeleri görmezden gelmiş!
Aziz Yıldırım'ın Beşiktaş maçını Cüneyt Çakır'ın yönetmesini istediği konuşma da şike delilleri arasında gösteriliyor.
Yani Futbol Federasyonu'na yapılan baskı da şikeye delil kabul ediliyor.
Sorarım size; yıllardır üç büyükler, maçlarını istedikleri hakemlere yönettirmiyor mu?
Yahu bu ülkede Kenan Evren'in emriyle Ankaragücü bile birinci lige çıkarıldı. Var mı ötesi!

GEÇMİŞİN HESABI!
Hepsini geçtim; 2005 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kendisi "Evet, Türkiye'de şike var" dedi.
Geçmişe dair daha onlarca şike skandalı sıralayabilirim. Beyler, bu ülkede devlet yıllardır hem şike yapılmasına göz yumdu hem de bizzat kendisi şike yaptı.
"Yok öyle, geçmiş geçmişte kaldı" demek!
Eğer diğer skandallar da ortaya çıkarılmayacaksa; 20 milyon taraftarı bulunan bir kulübü herkese örnek olsun, yeni bir başlangıç olsun diye küme düşürmek vicdanları yaralar!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER