Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertuğrul Özkök'ün eşi Tansu Hanım'ın, Ayşe Arman'a verdiği röportajda dikkatimi en çok çeken; şu açıklaması oldu:
"Ben, her şeyi Ertuğrul'la öğrendim. Liseyi bıraktım onun için. Paris'te burs kazandı, 'Ya şimdi evleniriz ya da hiç olmaz!' dedi. Şu anda olsa 'Peki, olmazsa olmaz!' der gönderirdim. Ancak o zaman yapamadım, kaybedeceğim diye ödüm koptu. Her şeyi bıraktım, kıyamet koptu evde. Hani derler ya 'Ailede ilk okuyan benim' diye, bizim ailedeki ilk okumayan da ben oldum... Okulu bırakmasam da olurmuş. Yine evlenirdik. Herhalde Ertuğrul kendine güvenemedi..."
60 yaşına girmek üzere olan Tansu Hanım, yüzüne estetik yaptırmış; röportajdaki fotoğraflarda 30 yaşında gösteriyor.
Tansu Hanım "Ertuğrul'u değil, İstanbul'u terk ettim" demiş ama İzmir Urla'da tek başına yeni bir hayata başlamış.

LİSEYİ BIRAKMIŞ
Tansu Hanım'ın şu açıklaması da önemli: "Bir gün çok sinirlendim, 'Ya gazete, ya ben' dedim, 'Gazete!' dedi. Öyle kalakaldım. Bir daha da böyle bir şey demedim!"
Tansu Hanım; 43 yıldır evli, Özkök ile 15 yaşında tanışmış. Aşkı için liseyi bırakmış ve hayatını Özkök'ün kariyerine adamış. Şimdi de okulu bıraktığına pişman.
Tansu Hanım, aslında müthiş pas atmış ama Arman'ın aklına gelmemiş konuyu derinleştirmek.
Tansu Hanım erken yaşta evlenmiş; hem de Türk basın tarihine damgasını vuran Özkök'ün ısrarıyla!
Bence Özkök'ten bu röportajla ilgili güzel bir özeleştiri yazısı gelir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER