YAZARA MAİL GÖNDER Üç dil konuşan dilenci

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Galatasaray'ın maçını Madrid'de izlemeyen giden gazeteciler arasında ben de dahil olmak üzere birçok Fenerbahçeli vardı; Beşiktaşlılara da rastladım. Tabii bu durum Galatasaraylı gazeteciler arasında espri konusu oldu; hak vermedim değil.
Galatasaray taraftarlarının Plaza Mayor gibi birçok meydanda, Real Madrid'lilerin takıldığı kafe ve barlarda gönüllerince eğlenip şarkılar söylemeleri tabii ki Avrupa'ya özgü bir durum. wGalatasaraylılar, Kadıköy'deki derbide aynı şekilde rahat hareket edebilirler mi? Edemezler. Maça gitmeleri bile yasak! Aynı durum dört büyükler arasında oynanan tüm maçlarda geçerli. Benim anlamadığım; Avrupa'da bu hoşgörüyü yaşayanların, eve döndüklerinde döner bıçaklarıyla birbirlerine girmeleri. Avrupa'da doğru olanı görmüşsün niye uygulamıyorsun?
Madrid'de hangi Roman dilenciye rastlasam Türkçe konuşuyordu. Bulgaristan'dan geldiklerini söylüyorlardı. Bir gazeteci arkadaşım "Bunlar Türk taraftarların olacağını duyup gelmişler" dedi ama bu garip durumu çözemedik. Eğer hakikaten maç için geldilerse, örgütsel yapılanmalarına hayran kaldım. Daha da ilginci; dilenci bir kadın İspanyolca, Türkçe ve Kürtçe konuşuyordu. Öyle birkaç cümleyle de değil, iyi konuşuyordu. Ee yabancının dilencisi bile bir başka oluyor!

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.