YAZARA MAİL GÖNDER Gezi'ye müdahale olursa ne olur?

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu başta olmak üzere devlet kanadından sağduyulu açıklamalar geliyor. Ancak Gezi Parkı eylemcileri, somut adımlar bekliyor. Eylemciler; müze bile olsa Topçu Kışlası'na karşılar, "Parkımızın bir karışını dahi yapılaşmaya açacak projelerinizi unutun" diyorlar.
Bianet'in çeşitli kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre ilk 10 günde eylemlere 4 milyon 500 bin kişi destek verdi. 77 ilde 603 eylem yapıldı. Bu eylemlerde 120 bin polis görev aldı. Bin 750 kişi yaralandı. Biri polis, 3 kişi öldü.

DÜNYA CANLI İZLER
Mutlaka bir orta yol bulunmalı, bulunmazsa yaşanacakları düşünmek bile istemiyorum! Gezi Parkı'na yapılacak bir müdahalenin kanlı bitme olasılığı çok yüksek. Eylemciler o kadar mücadeleden sonra hiçbir somut kazanım elde edemezse büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Bu hayal kırıklığı da öfkeyi daha da artırır. O müdahaleden sonra da daha geniş katılımlı eylemler olur. Eylemcilerin asıl silahının cep telefonları yani kameraları olduğu unutulmasın.
Tüm dünya o görüntüleri izler.
Dünya basını da İstanbul'u mercek altına aldı zaten! Mutlaka orta yol bulunmalı!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.