Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IP dergisinde okudum. University of Illinois'de; 39 günde, tüm dünyada 71 milyon farklı kullanıcının attığı 1.5 milyar tweet'i kapsayan, geniş çaplı bir araştırma yapılmış. Araştırmada bizi ilgilendiren bölüm; Türkiye'de atılan tweetler'in, Twitter üzerinde en az paylaşılan tweetler arasında yer alması...
Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de haber içerikleri daha az paylaşılıyormuş.
O zaman Türkiye'ye dair şöyle bir tablo çıkıyor: Başkasının attığı tweet'leri, retweet (RT) etmede benciliz. Ve haberden çok, eğlence ve yorum ağırlıklı tweet'ler paylaşıyoruz.
Bizde Twitter kullanımı genelde; 'az kişi takip edeyim ama beni çok kişi takip etsin' formülü üzerine kurulu...
Evet, beğenilmek, popüler olmak insan doğasının bir parçası ama bu duygular bizde zirve yapmış durumda.
Sahte takipçi satın almak, başkasının yorumlarını kendimizinmiş gibi yazmak vs. hep işin çakallığının peşindeyiz. Sanal âlemin suyunu çıkarıyoruz, kendimizi olmadığımız biri gibi lanse ediyoruz. Sosyal medya üzerinden toplum mühendisliği yapanlar; bu gerçekleri de göz ardı etmesin.Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER