Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Salıpazarı Yokuşu'ndaki merdiven boyama krizi, Beyoğlu Belediyesi tarafından merdivenler tekrar gökkuşağı rengine boyanarak tatlıya bağlandı, iyi oldu.
Salıpazarı Yokuşu kriziyle başlayan 'Tüm sokak merdivenleri rengarenk olsun' kampanyasına ise itirazım var.
Sokak merdivenlerinin gri yerine rengarenk olması güzel, insanın içini açıyor ama kampanya bu hızla devam ederse, eline fırçayı alan kafasına göre takılırsa; İstanbul, okul bahçesine dönüşür.

MELANKOLİK ŞEHİR
Şehrin belli yerlerindeki boş duvarlar, merdivenler grafik tasarımcılara, ressamlara emanet edilsin ama İstanbul'un toptan Susam Sokağı'na çevrilmesi, sadece boya lobisini sevindirir!
Ayrıca kampanyayı başlatanlar 'İstanbul melankolisi' diye bir şeyin olduğunu unutuyor! Çok derinden gelen bir melankoli bu. Sadece Boğaz'a bakmanıza gerek yok; bu kentin sokaklarında, parklarında dolaşırken hiç sebep yokken hüzne kapılırsınız.
BBC, İstanbul'u 'melankoli şehri' ilan etmiştir.
Yani İstanbul, kafanıza göre rengarenk boyayacağınız cıvıl cıvıl bir Rio ya da Miami değildir. Tabii İstanbul, Londra kadar kasvetli de değildir!
İstanbul'un rengi erguvandır, sonra da gri gelir. Ve gri renk de melankoliktir! İstanbul'a gökkuşağı renkleri değil, gri daha çok yakışır.
İnanmıyorsanız Orhan Pamuk'a sorun; İstanbul melankolisini en iyi o anlatır!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER