Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde görevli doktorlar Özgür Önen ile Yılmaz Güney Ertöre; Güven D.D.'yi hastane içerisinde sigara içmemesi konusunda uyardı. Bu uyarıya sinirlenen Güven D.D.; cebinden çıkardığı bıçakla doktorlara saldırdı. Saldırıda Önen, sol kolundan yaralandı.
Geçmişte doktorlara, hastaya bakmadıkları ya da yanlış tedavi uyguladıkları bahaneleriyle saldırıyorlardı. Şimdi bahaneye de gerek yok! Yarın 'Niye yan baktın?' diye de döverler doktorları.
Eskiden doktorlara saygıda kusur edilmezdi, yapılan iş kutsal bir meslek olarak görülürdü. Şimdi öyle mi?
Artık hayatımızda 'doktora şiddet' diye bir sorun var.

KAHRAMAN LAZIM!
Vatandaşın kafasında 'Doktor dövebilirim' algısı oluştu.
Bıçaklı saldırı haberiyle ilgili okuyucu yorumları ise daha düşündürücü. Bu yorumları yazanların hepsi doktor!
"Bırak kardeşim; sigarasını da içsin, birasını da. Hastane yöneticisi uğraşsın. Canından önemli mi?"
"Bir şey olmaz. 'Aşkolsun, bir daha yapma bunu doktor efendilere' deyip salıverirler garibanı!"
Bu yorumlar; bireyin, zaten bozuk olan düzen içersinde kendisini garantiye alması açısından mantıklı. Ama ya her doktor böyle düşünürse?
O zaman rakı sofrası da kurarlar hastanede.

Ne yazık ki sigara içme, hatalı sollama yapma, maganda kurşunu sıkma vs. gibi haklı gerekçelerle bir yanlışın üzerine gidip bıçaklanmayı göze alacak kahramanlara ihtiyaç duyulan bir ülke haline geldik!

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER