Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saçma, maço bir yaklaşım ama böyle diyenler var. Bir mesleğin cinsiyeti olmaz lakin zaman içersinde böyle bir algı oluşuyor işte! Tabii zamanla algı değişimi de yaşanıyor. Örneğin; erkek hemşire, erkek hostes sayısı artıyor.
Peki erkek hemşireye 'hemşir' mi, yoksa 'hemşire bey' mi diyeceğiz? Yine bir kafa karışıklığı var değil mi?
ATV'de bu pazar başlayacak yeni sit-com dizisi 'Cesur Hemşire' de, bu kafa karışıklığından kendine komedi malzemesi çıkarıyor.

HASTANE KOMEDİSİ
Dizinin ana karakterleri; 'Hemşire Cesur' (Hakan Yılmaz) ve doktor eşi 'Ceyda' (Şebnem Bozoklu). 16 yıldır evli olan çift, aynı hastanede çalışıyor.
'Cesur' hastanenin başhemşiresi, 'Ceyda' ise başhekim olmak istiyor. Ancak hastanenin sahibi 'Fethi Bey' (Sezai Aydın); kızı 'Ceyda'nın, 'Cesur' ile evlenmesini hiç istememiş ve bu yüzden kızıyla damadına sürekli zorluklar çıkarıyor. Dizinin öyküsü sadece bu karakterlerin üzerinde dönmüyor. 'Cesur Hemşire' aynı zamanda bir hastane komedisi. Yeşilçam jönleri gibi konuşan başhekim 'Kenan' (Fırat Doğruloğlu) ve estetik harikası anne 'Hülya' (Tuluğ Çizgen) gibi birçok yan karakter var.
'Cesur Hemşire', oyuncu performansı açısından sorun yaşamaz; komedi dizilerinin gediklisi usta bir oyuncu kadrosuna sahip.

HEDEF KİTLE...
Sit-com dizilerinde asıl önemli olan senaryonun devamlılığı, espri ve durum komedisi yaratmadaki özgünlük.
'Cesur Hemşire'nin ilk bölümünü izledim; hedef kitlesi sadece gençler ya da yetişkinler değil. Genel izleyiciye hitap eden bir komedi anlayışı var. Galiba değişen denek yapısı da dikkate alınarak herkesin anlayacağı dilde espriler yapılmış. Genele hitap eden, ailece izleyip kafa dağıtacağınız bir komedi dizisi yaratılmaya çalışılmış.
Ben diziyi keyifle izledim, tavsiye ederim. Tabii asıl önemli olan, devamını getirmek.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER