Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) ve Müzik Eseri Sahipleri Grubu'nun (MSG) birleşmesi için geçtiğimiz cumartesi oylama yapılmış. O gün ayrıca MESAM'ın başkanı Arif Sağ, yolsuzluk iddiaları nedeniyle divan kurulu kararıyla başkanlıktan alınmış.

RANT KAVGASI
Sonuca itiraz eden Sağ ile besteci Ali Osman, karşılıklı küfürleşmişler. Oylamayı çeken kameranın kasetleri kaybolmuş. İddiaya göre Müzik Yorumcuları Birliği (MÜYORBİR) Başkanı Ahmet Koç ve yanındakiler kaseti ortaya çıkarmaları için kameramanları tekme tokat dövmüşler. Sağ ve yönetimi için de savcılığa suç duyurusunda bulunulacakmış.
Olaylara bakar mısınız, bildiğiniz kahve kavgası!
Zaten bu MESAM, MSG, MÜYORBİR ne zaman bir toplantı yapsa, ortalık karışıyor.
Hepsi sanatçı, müzisyen ama bu arkadaşları delirten bir şey var; sakın bu rant kavgası olmasın.
Müzik eserlerinden telif hakları arttıkça bu arkadaşlar birbirlerinin boğazını daha çok sıkıyorlar. Özellikle müzik eserlerinin dijital satışlarında yolsuzluklar olduğu iddia ediliyor.
Kim bilir ne büyük rant var bu işte... Sanatçılar gerçekten hak ettikleri telif ödemelerini alıyorlar mı acaba?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER