Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir okurumdan 'Nymphomaniac filminin yasaklanmasıyla ilgili yazınızı okudum.
2015 yılında vizyona girecek 'Grinin Elli Tonu' filmi daha pornografik olacak. Kitabı okumuş biri olarak bu filmin yasaklanıp yasaklanmayacağını merak ediyorum' diye bir mail aldım.
Filmi izlemeden yorum yapamayız ama 'Nymphomaniac'ın yasaklanması diğer filmler için emsal teşkil edebilir. Asıl enteresan olan, yasağın hangi kriterlere göre verildiği.
Örneğin 'Mavi En Sıcak Renktir'de yaklaşık 15 dakika süren iki-üç sevişme sahnesi vardı. Bu sahneler 'Nymphomaniac'a göre daha da açıktı ama film +18 yaş sınırıyla gösterime girmişti.
Filmler neye göre yasaklanıyor belli değil. Yasağın da bir kriteri olmalı!
Ben 'Nymphomaniac' fragmanlarının çok ilgi çekmesinin ve 'Acaba yasaklanacak mı?' sorusunun çok gündeme gelmesinin de yasakta etkili olduğunu düşünüyorum.
Yoksa bu tarz sanatsal filmler eskiden +18 yaş sınırıyla sessiz sedasız gösterime girer, izlemek isteyen de izlerdi.
Özetle; 'Grinin Elli Tonu'nun yasaklanıp yasaklanmayacağı; görüntülerin içeriği kadar medyada yaratacağı sansasyonla da bağlantılı olacak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER