YAZARA MAİL GÖNDER Türkiye denince

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Directupload adlı ünlü internet sitesi 'dünyadaki ülkelerin gözünden diğer ülkeler' diye özetleyebileceğimiz bir araştırma yayınlandı. Yani yolda birini durdurup 'Türkiye, 'Amerika vs... deyince aklınıza ilk ne gelir?' diye sorduğunuzda çıkan sonuçları yayınladılar. Örneğin; 'Türkiye' denince, İtalyanlar'ın aklına ilk dansözler geliyor. Almanlar'ın gözünden Türkiye 'iş gücü kaynağı'. Ee, gurbetçilerimiz az çalışmadı onlar için. Amerikanlar bizi 'Thanksgiving meal' (Şükran günü yemeği) olarak görüyorlar. O özel günde hindi (Turkey) yiyorlar ya… Yunanlılar tahmin edeceğiniz gibi 'Eastern Greece' (Doğu Yunan) görüyorlar. Ruslar için turistik ülkeyiz. İngilizler'in Türkiye ile ilgili ilk yorumu ise şu: 'Orada domuz eti yenmiyor'.
Gelelim biz Türkler'in gözünden diğer ülkelere… İrlanda 'Alkolikler', Almanya 'Döner Cumhuriyeti, Kuzey Türkiye', Bosna 'Orası hâlâ bizim', Rusya 'Seksi hatunlar', Avusturya 'Viyana Kuşatması', Macaristan 'Oraları hep bizimdi'.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.