Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otizmli 'Julia' karakteri, 90 kuşağının efsane çocuk programı 'Susam Sokağı'nı bize hatırlattı.
TRT'nin bu ülkeye yaptığı en büyük hizmetlerden biriydi 'Susam Sokağı'nı yayınlamak. Şarkıları, karakterleri ve öğrettikleriyle çocuklar için en faydalı programlardan biriydi.
Kirpik, Kurabiye Canavarı, Mucit Macit, Edi ile Büdü'yü izleyip büyüyen çocuklar, hiperaktif ya da şiddete meyilli olabilir mi sizce?
Yapılan birçok araştırma; çağımız çocuklarının eskiye göre daha öfkeli, hiperaktif olduğunu gösteriyor. Elbette bir TV programı bir çocuğun hayatını değiştirmez ama pozitif etkileri olabilir.
Yeni nesil çizgi diziler, animasyon filmleri vs. ise çocukları tam bir tüketici olarak görüyor.
Mesaj kaygısı gütmeden, bol aksiyon ve şiddetle çocuklarda bağımlılık yaratıp onları çizgi kahramanların oyuncaklarını almaya yönlendiriyor. Elbette faydalı animasyonlar var ama çoğunun çocuklara bir faydası yok, hatta zararlı olanlar çok fazla.
Keşke TRT, 'Susam Sokağı'nı tekrar yayınlasa. Keşke şimdiki çocuklar da 'Susam Sokağı'nı izleyerek büyüseler.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER