YAZARA MAİL GÖNDER Bize akıl veren Norveç'in ayıbı

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Norveç; ülkeye Rusya üzerinden girerek sığınmacı başvurusunda bulunan Suriyeliler'i, Rusya'ya otobüslerle geri göndermeye başladı. Suriyeliler geri gönderilme korkusundan kamplardan kaçmaya başladılar. Geçtiğimiz pazar günü 55 Suriyeli, Rusya sınırı yakınlarındaki Varanger kentinde, açlık grevine başladı. Norveçli avukatlar, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurdu.
Norveç; demokrasinin, medeniyetin, insan haklarının beşiği kabul edilen ülkelerden biri. Norveç, kişi başına düşen 64 bin 363 dolar milli gelir ile dünyanın en zengin altıncı ülkesi. Ama 50-60 Suriyeli mülteciyi, Rusya'ya göndermek için her yolu deniyor.
İşte Avrupa medeniyetinin özü budur! Avrupa medeniyeti dışarıdan hoş görünür ama Suriyeli mülteci akını gerçek yüzlerini gösterdi. Avrupa'daki barış, refah ve demokrasi bencilik üzerine inşa edilmiştir. Bir de bize insanlık öğretmeye çalışıyorlar...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.