Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dicle Elektrik Dağıtım, kaçak elektrik kullanımını azaltmak için Diyarbakır, , Mardin, Batman, Siirt ve illerinde çiftçilere elektrik sayacı zorunluluğu getirmişti. Vatan'dan Necla Dalan'ın haberine göre; sayaç kullanımını teşvik etmek için bölgede çiftçilere yapılan indirim, yüzde 49'dan yüzde 65'e çıkarılmış. 20-25 bin çiftçinin sayaç almasıymış ama 2-3 binlik sayılara bile ulaşılamamış. Atatürk Barajı'nda 4.6 milyar kWh olan üretim, Şanlıurfa'daki kaçak kullanımı bile karşılamıyormuş.
Hem yüzde 65 indirimi kabul etmiyorlar, hem de sayaç takmamak için yol kapatıp protesto ediyorlar. Daha önce de yazdım; bu kaçak elektrik sorunu, ırkçılığı körüklüyor. Haber sitelerinde, forumlarda ve sosyal medyada kaçak elektrik haberleriyle ilgili yapılan yorumlarda ırkçılık zirve yapmış durumda.
Bu durum kaçak-kayıp payı ödeyen Batı bölgelerindeki insanların zoruna gidiyor, kendilerini enayi gibi hissediyorlar. Zaten başımızda terör belası var; kaçak elektrik sorunu da ayrımcılığı daha da körüklüyor. Bu sorunu özel sektör çözemiyor. Kaçak elektrik artık ırkçılığı körükleyen ulusal bir sorundur, bu işe devletin el atması gerekiyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER