Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör saldırılarından sonra medyaya yayın yasağı getirilmesi eleştiriliyor ama bu yasağın haklı birçok gerekçesi var.
Amaç; parçalanmış bedenlerin, korkunç görüntülerin yayınlanmasının önüne geçmek, saldırıyı düzenleyenleri ve onlara yardım edenleri hızlı bir şekilde bulmak, dezenformasyon ve manipülasyonun önüne geçmek vs.

CEZAİ ÖNLEM ŞART
Ancak dezenformasyon ve manipülasyonun daniskası, sosyal medyada yapılıyor.
Sosyal medyada örgütlü bir şekilde teröristi değil; devleti hedef alan asılsız haber, yanlış bilgi yayan hainler var.
Parçalanmış cesetleri, ölü bedenleri, kan revan içindeki insanları büyük bir marifetmiş gibi paylaşan sıradan vatandaşlar da var.
Bunların bazıları cahilce, bilmeden teröristlerin reklamını yapıyor, bazıları da bilinçli yapıyor. Tek dertleri; çok RT, 'beğeni' almak, takipçi sayısını artırmak. Takipçiniz batsın; terör saldırısından sonra yolda kalmış yolculardan 100 dolar alan taksicilerden ne farkınız var?
Bazıları ise terör örgütü yanlıları ve sempatizanları.
Onların amacı belli; kaos ortamını artırmak.
Bu vicdansızların, ölen-yaralanan insanlara da asla saygısı yok.
Avrupa'da yaşanan terör saldırılarından sonra ölmüş, yaralanmış insan görüntüsü paylaşılmıyor. Ancak 'deki her saldırıda, birçok insan el ele verip +18'lik görüntüleri dünyaya servis ediyor. Elbette arada kültür farkı var, bizde aynı duyarlılık gösterilmiyor.
Ama +18'lik görüntüleri marifetmiş gibi paylaşanlara karşı kesinlikle cezai önlem alınmalı ve art niyetli olanlar da tespit edilmeli.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER