Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu fotoğraf önceki akşam 'nin Halep kentindeki bir bombardımanın ardından çekildi. Minik Ümran'ın fotoğrafını ilk olarak Telegraph muhabiri Raf Sanchez, Twitter'da paylaştı. Fotoğrafın çekildiği anın video görüntüsü de var. saldırısında vurulan bir binanın enkazından çıkarılan 5 yaşındaki Ümran, oturtulduğu ambulans koltuğunda, yaşadığı şokun etkisiyle etrafa bakıyor. Baştan ayağa toz içindeki minik Ümran'ın yüzünden kan akıyor ama farkında değil, elini yüzüne sürdüğünde kanı fark ediyor. Minik Ümran öyle bir şok geçirmiş ki; ağlamıyor bile, sadece korkuyla etrafına bakıyor. Belki de annesini, babasını, kardeşlerini arıyor. Biz evimizde rahat rahat otururken, çocuğumuz hafifce yere düşse bile yerimizden fırlıyoruz ama kurşunlar, roketler, hava saldırıları, patlayan bombalar Ümran'ın hayatının rutin bir parçası. Bir de 'Suriyeliler korkak, ülkelerinden kaçıp niye bize sığınıyorlar?' demiyorlar mı! Bakın şu Ümran'ın yüzüne de öyle konuşun! Bu çocuk ya sizin evladınız olsaydı? Ümran'ın görüntüleri Aylan Kurdi'nin fotoğrafı kadar etkili bence. Ne bitecek bu savaş, ne zaman insanlık kazanacak?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER