Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler organizasyonu PETA'nın, son reklam kampanyasında şu sözler yer alıyor:
'Biranın sütten daha sağlıklı olduğu kanıtlandı.
Araştırmalar, biranın kemikleri güçlendirerek ömrü uzattığını ortaya koydu.
Sütün ise obezite, diyabet ve gibi hastalıklarla bağlantısı var.
Dikkat edin, süt içmeyin!' PETA Yardımcı Başkanı Tracy Reiman ise konu ile ilgili şunları söyledi:
"Biranın sütten daha faydalı bir içecek olduğu kanıtlandı. Bunu daha fazla tartışmaya gerek yok. Dünyada yaşayan milyarlarca inek, eskisi gibi sağlıklı değil. Çoğu hasta. Bu yüzden içilen sütler de vücuda çok zararlı." Tartışmaya bile gerek yokmuş!
Hangi araştırma biranın sütten daha sağlıklı olduğunu söylüyor acaba?
Ya da asıl soru şu olmalı: Hangi bira firması destekledi bu reklam kampanyasını?
İnekler eskisi gibi sağlıklı değilmiş; peki GDO'lu, her türlü işlemden geçirilmiş, ilaca boğulmuş arpa ve buğday, eskisi gibi sağlıklı mı? Ya biranın ne olacak?
Özetle PETA, saçması bir reklam kampanyasına imza atmış. Asıl dikkatinizi çekmek istediğim nokta, bazı insanların aşırı hayvan sevgisi yüzünden beyinlerini yakmaları.
Tamam, hayvanları sevelim, onları her türlü zalimliğe karşı koruyalım ama bu sevgiyi de 'Süt yerine bira için' diyecek kadar abartmayalım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER