Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kotaları çerçevesinde payına düşen bin 294 sığınmacıyı kabul etmek istemeyen 'da düzenlenen referandumun, katılım oranı yüzde 43.29'da kaldığı için geçersiz sayılması, Macar halkı adına güzel haber. Ama referanduma katılanların yüzde 98.28'inin 'Hayır' oyu atıp sığınmacıları istememesi tam bir insanlık ayıbı. Topu topu bin 294 sığınmacıya bile bakmayı istemiyorlar; insanlık ölmüş. Demek ki, Macar halkının neredeyse yarısı polisten kaçan mülteciye çelme takan kadın kameramanı haklı bulmuş. Bizdeki gibi 3 milyon Suriyeli'ye bakmak zorunda kalsalar ne olurdu acaba?
Macaristan, referanduma harcadığı parayı mülteciler için kullansa sorun kalmazdı aslında.
Macaristan'dakine benzer bir referandum yapılsa birçok Avrupa ülkesinde aynı sonuç çıkar. Bu referandum bile, bize insanlık dersi vermeye çalışan Avrupa'nın ayıbını belgelemeye yeter!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER