Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Her vatandaşıma şunun sözünü veriyorum; bütün ABD'lilerin başkanı olacağım."
"Bugüne kadar unutulan vatandaşların hiçbiri artık unutulmayacak.
Yollarımızı, köprülerimizi, hastanelerimizi güçlendireceğiz!"
"New York Polisi'ne çok teşekkür ediyorum.
Bugün onlar da buradalar. Başkaları onları pek övmüyor olabilir ama biz onları takdir ediyoruz."
"Ortadoğu'da 6 trilyon dolar harcadık. Bu parayla ülkeyi baştan aşağı iki kere kurardık.
Yollarımıza, köprülerimize, tünellerimize ve havaalanlarımıza bakın; hepsi çok eskimiş durumda."

DURMAK YOK...
Bu açıklamalar Donald Trump'ın seçimi kazandıktan sonra yaptığı konuşmalardan...
Size de çok tanıdık gelmiyor mu? Trump, resmen Reis'in (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın) izinde gidiyor. Erdoğan, her seçim zaferinden sonra kendisinden nefret eden en radikal muhaliflerin bile, "Tüm Türkiye'nin başkanı olacağım" diyerek gönlünü almıyor mu? Her şartta polisimize, güvenlik güçlerimize sahip çıkmıyor mu, yaptıkları hizmetleri hatırlatıp onları övmüyor mu? Asıl büyük benzerlik ise Trump'ın da, Reis'in de 'Kalkınmak şart, köprüler, havaalanları yapmazsak liderliği kaybederiz' demesi.
Hele bir de ABD'de kasaba yolları bile double olursa, inşa edilen köprülere, havalimanlarına karşı ABD'de de 'istemezükçüler' çıkarsa; Trump, Erdoğan'ı daha da çok örnek alır.
Eğer Trump, 6 trilyon dolarla ABD'yi yeni baştan inşa ederse, ikinci dönem seçimleri için slogan da hazır: 'Durmak yok yola devam.'

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER