Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÖSYM, 2 milyon 265 bin adayın katıldığı YGS sınavında dağıtılan silgi ve kalemtıraşları Almanya'dan ithal etmiş. Ben de Almanya her koldan Türkiye'yi baskı altına alırken, silgi gibi basit bir şeyi Almanya'dan ithal etmemizi eleştirmiştim.
Bir okurumdan gelen bir yorumu paylaşmak istiyorum:
"Almanya'da işçi olan eniştem bir gün bir Alman arkadaşı ile televizyon almaya gitmiş. Mağazada Alman malı ile Japon malı televizyon varmış. Fiyatlara bakmışlar;
Japon malları nerede ise yüzde 50 daha ucuz ve daha güzelmiş. Alman malları ise hem kaba, hem de çok pahalıymış ama adam Grundig almış. Sebebini ise şöyle izah etmiş; Japon malını ucuz diye alırsak fabrikalarımız kapanır, işsiz kalırız..." Günümüz global ekonomisinde pahalı ve kalitesiz olsa da illa yerli malı alalım söylemini destekleyemem.
Ancak Türkiye'de gereksiz bir yabancı hayranlığı var; bazen daha ucuz, daha kaliteli yerli mallar yerine, yabancı ürünleri tercih ediyoruz. Güya milliyetçi toplumuz. Milliyetçiliğin de bilinçsiz olanı var! Önemli olan bilinçli, faydacı milliyetçi olmak.
Yerli malları tercih etmeliyiz.
Özellikle de işsizliğin arttığı, dış kaynaklı terör saldırıları yüzünden turizm gelirlerinin düştüğü şu günlerde...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER