Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CNN Türk'te 'Bugün' programını sunan Başak Şengül, Twitter sayfasında paylaştı bu görseli... Bence istismarcıların yüzde 80'inin, çocuğunun tanıdığı olması en önemli detay. Daha önce de bu konudan bahsettim... Uzmanlar hep söylüyor; çocuklar en büyük zararı yakınlarından görüyor. O yüzden eğer çocuğunuz istismara maruz kalırsa, ilk şüpheleneceğiniz kişiler en çok güvendiğiniz ve yakınınızdaki insanlar olmalı. Bir diğer detay ise, çocuk istismarı vakalarının adli mercilere ulaşma oranının sadece yüzde 15 olması. Bu oran; hem istismar vakalarının daha yoğun yaşandığını, hem de aile içinde gerçekleşen istismar vakalarının genelde saklandığını gösteriyor. Özetle; hepimiz bir çocuğun çıkaramadığı ses olmalıyız. Onları hem iyi dinlemeli, hem de istismara karşı uyarmalıyız. Okullarda, ana okullarında bile çocuklar istismara karşı uyarılmalı, böyle bir olayla karşılaştıklarında çekinmeden anlatmaları öğretilmeli.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER