Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji, İstanbul'da hava sıcaklığını 30-32-34 vs. açıklıyor ama bir de hissedilen sıcaklık var. Özellikle şehrin merkez ilçelerinde sıcaktan kavruluyor İstanbul halkı.
Bunun nedeni ise yüksek binalar. Türkiye gazetesinden Damla Peker'e konuşan TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Köse, yüksek yapılardaki cam kaplamaların güneş ışıklarını yansıtarak çevresinde ısı artışını etkilediğini söyledi. Hava sıcaklığının 38 derece olduğu bir günde hissedilen sıcaklığın nemle birlikte 48 derecelere ulaştığını belirten Köse, "Yüksek binaların rüzgar yönüne göre yapılması önemli. Eğer, şehrin rüzgar koridorlarını engellerseniz, bu sıkıntılar yaşanacaktır" diyor. Bunlar çoğumuzun bildiği gerçekler; önemli olan bundan sonra ne olacağı. Resmi Gazete'de yayımlanan ve yatay mimariyi ön plana çıkaran 'Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği' bir an önce uygulamaya geçirilmeli.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER