YAZARA MAİL GÖNDER Şanghay ve AB

YAZARLAR

Kanal 24'te Erdoğan "Putin'e, bizi Şanghay beşlisi içine alın, biz de AB'ye Allahaısmarladık diyelim, ayrılalım oradan" diye konuştu. Ama daha sonraki açıklamalarında "AB'yi Şanghay beşlisine alternatif görüyorlar" diye medyayı eleştirdi. Çek Cumhuriyeti'ne giderken havaalanında konuştu: "Şanghay, Avrupa Birliği'nin alternatif kuruluşu değil. Birine girildiği zaman birini terk etmek... Terk edersin o ayrı konu!"
Şanghay beşlisini AB'nin alternatifi gibi gösteren Erdoğan'dı. Herkes o sözlerden böyle bir anlam çıkarttı. Aksine bizler, AB'ye alternatif olamayacağını söyledik. Çünkü Şanghay beşlisi ekonomik açıdan güçlü olsa dahi, üye ülkelerin demokrasi standardı çok düşük. AB çıtası, bize demokrasi için gerekli.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.