YAZARA MAİL GÖNDER Gerilim stratejisi

YAZARLAR

Ergenekon mahkemesi tarafından Malatya'daki Zirve davasına bakan mahkemeye "Akdeniz raporu" gönderildi. Bu raporda, izaha muhtaç unsurlar mevcut. Deniliyor ki:
Üsteğmen Z.B.Ç., Mersin'de PKK odaklı sokak eylemleri yaptırabilme kabiliyetine sahip. Kendine bağlı siyah ve beyaz kuvvetleri koordine etmektedir.
Üsteğmen E.S.A., yüzbaşı H.Ç.'ye bağlı olarak çalışıyor. Bu bölgede milliyetçi ve Kürtçü unsurlar arasında gerilim arttırıcı eylemler düzenleme kabiliyetini haiz. 4 yıldır Mersin bölgesinde çalıştığı için deşifre olabilir. İzmir'de görevlendirilmesi uygundur.
Aynı raporda, "Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin propaganda faaliyetlerinde aktif olarak kullanılması, bursların uygun kişilere yönlendirilmesi" üzerinde duruluyor. Bunun "Devrimin aydınlığına yeni savaşçılar kazandırılması" açısından faydalı olduğu belirtiliyor.

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.