YAZARA MAİL GÖNDER Zabıtlar

YAZARLAR

28 Şubat MGK zabıtları mahkemeye ulaştı. Buradan yola çıkarak, kimi medya organı Erbakan'ın bir dayatmayla karşı karşıya kalmadığını iddia ediyor. Sanki her şey hür iradenin hâkim olduğu bir MGK'da tartışılmış, oy birliğiyle kararlaştırılmış gibi sunuluyor. Oysa hem 28 Şubat süreci tek bir MGK'dan ibaret değil, hem de cümle âlem, Erbakan'ın gönül rızasıyla o kararları kabul etmediğini biliyor. Mantık var... Hiç Refah lideri Kur'an kurslarında yaş sınırını yükseltir mi? Ya da İmam Hatip okullarının orta kısmının kapatılmasını arzu eder mi?
Askeri vesayetin bir daha geri dönmemesi adına, bu baskıyı kuranların yargılanması gerekiyor. Lâkin o tarihte bu işlerin suç sayılmadığını bildiğimden, vicdanım çok ağır cezalar verilmemesinden yana.

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.