YAZARA MAİL GÖNDER Hayretler içindeyim

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SPOR YAZARLARI HABERLERİ

Yıldırım Demirören geçenlerde TFF Başkanı sıfatıyla KKTC'ye gidiyor. KKTC Futbol Federasyonu'na uğramadan doğruca Devlet Başkanı Derviş Eroğlu'na çıkıyor. Yalnız futbol mu konuşuyorlar, yoksa Kıbrıs'la ilgili özel işleri de mi var onu bilemeyiz. Aradan bir müddet geçiyor, FIFA'dan KKTC Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu'na bir bildirim geliyor. "Sayın Başkan, Türk Futbol Federasyonu bize KKTC'de temsilcilik açmak için yazılı müracaatta bulunmuştur. Bu müracaattaki kağıt da ektedir. Bu konuda bilginiz var mıdır? Görüşünüz nedir?" KKTC Federasyon Başkanı beyninden vurulmuşa dönüyor. Yani Yıldırım Demirören, Federasyon Başkanı'nı zurnanın son deliği yapmış. Aslında onu bile yapmamış. Kıbrıslı Türkler inanılmaz tepki koyuyorlar ve FIFA'ya şu yazıyı yazıyorlar: "Türk Futbol Federasyonu size bu yazıyı yazarken bize danışmadı. Sizin yazınızla haberimiz oldu. Böyle bir durumda da biz Türk Futbol Federasyonu'nun burada bir temsilcilik açmasını istemiyoruz. Federasyonun önce bizimle temas etmesi gerekirdi" diyorlar ve FIFA'ya federasyon olarak bizi bir yere koyduğunuz ve bize fikrimizi sorduğunuz için çok teşekkür ederiz (Yani kısaca bizi adam yerine koyduğunuz için teşekkür ederiz ey FIFA) diyorlar. Bu olayı duyunca ben de hayretler içinde kaldım. Yorum yapmaya gerek var mı bilmiyorum. Böyle bir olayda yorum yapmak bile ayıp olur.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.