YAZARA MAİL GÖNDER Adalet istiyorum

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SPOR YAZARLARI HABERLERİ

Hadi birine inek deyip geçebiliriz, ötekine ne deyip geçeceğiz. Zavallı inek alkol de almıyor ki!

Hep futbol yazıyoruz... O zaman güzel ülkemden başka manzaralar da yazalım bakalım. Ben Bordum'da 74 dönüm üzerine kurulu büyük bir sitenin başkanlığını yapıyorum. Aidatımı da veriyorum, başkan olarak da siteden para almıyorum. Faydam dokunsun kafi... Ama nasıl dokunacak. Manisa'da oynanan Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa finaline gideceğim. Akşam yatmışım sabah 06.30'da, dan dan kapım çalınıyor. Uyku sersemi "Ne oldu?" diye sordum. Dediler ki "Sitenin güvenlik girişinde hadise var". Bir gittim ki ortalık toz duman. Bizim sitede 3 tane bariyer vardır, izinsiz giremezsiniz. Sabahın altısında zil zurna sarhoş bir adam, iki kadınla site girişine gelip 'içeri gireceğim' diyor. Güvenlik almıyor. Adam güvenlik görevlisini darp etmeye başlıyor. Hızını alamıyor sandalyeyi alıp kulübeyi paramparça ediyor, birinci bariyeri parçalıyor. Bunların görüntüleri o günkü ana haber bültenlerinde oynuyor. Ben aşağı indiğimde adamı polis kontrol için hastaneye götürmüş. Sarhoş adam hastaneyi de dağıtmış. Karakolda ben şikayetçi oldum. Mahkemede para cezası verildi, iş uzadı. İşin buraya kadar olan kısmına bir şey demiyorum sonrasın felaket. 5 aydır adamın adresini arıyoruz, adam yok. Polisten bilgi alıyoruz onlarda bilgi yok. Adam cep telefonuna çıkıyor, isteyenle konuşuyor. Vatandaşlık numarası var ama adamı Türkiye Cumhuriyeti adaleti bulamıyor. Bundan 1.5 ay evvel kapıya 2 nolu bariyere bir inek vuruyor. Bariyeri parçalıyor. İneğin sahibini bulamıyoruz, bulsak tazmin ettireceğiz. İneği bulamıyoruz çünkü ineğin vatandaşlık numarası yok. Sonra düşünüyorum. İneğin vatandaşlık numarası olsa ne olacak ki!. Biz adalete gitsek inek numarası olan ineği de bulamayacaklar. Çünkü vatandaşlık numarası olan adamın ismi Sevkan Beyhan... Adamın vatandaşlık numarası var bulamıyoruz. Hadi birine inek deyip geçebiliriz, ötekine ne deyip geçeceğiz. Zavallı inek alkol de almıyor ki! Bilmeyerek yaptı diyelim. Hakemler de Türkiye'de adalet dağıtıyorlar, futbolcular yöneticiler adalet istiyorlar, ben de vatandaş olarak adalet istiyorum. Ama bizim alkollü hakem bariyerleri kırıyor, giriş kulübelerini kırıp elini kolunu sallaya sallaya geziyor herkesi keriz yerine koyarak. Zavallı inek en azından süt veriyor. Biraz affa uğrama şansı var.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.