5 günlük hava durumu
17 Haziran 2013, Pazartesi
Erdoğan en çok hangi olaya kızdı?
Haberi Dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İletişim
SMS: SYA yaz boşluk bırak mesajını yaz 4122'ye gönder. (1,60TL) MH:02165317373

Erdoğan en çok hangi olaya kızdı?

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş,fabrika açılışlarının ardından Iğdır dönüşü uçakta gazetecilere bazı açıklamalar yaptı.
Kurtulmuş'a göre, Başbakan'a ABD'de olağan üstü bir karşılama yapıldı. Çünkü Başkan Obama ve Başbakan Erdoğan her ikisi de toplumun dar gelirli kesimlerinden yükselerek gelen politikacılar ve politikaları biribirine benziyor. Her iki politikacı da kamu harcamalarının tasarımında dar gelirlilere sağlık ve eğitim hizmetlerinin miktar ve kalitesini artırmaya çalışıyorlar. Bu nedenle zenginlerin tepkisini çekiyorlar. Bu görüşünü dile getirdikten sonra Kurtulmuş, ABD dönüşü yaşanılan Türkiye'yi istikrarsızlaştırma girişiminin Obama'dan gelmediğini, ABD'deki başka bir kesimin bu işler de parmağı olabileceğini düşünüyor. Kurtulmuş, ABD görüşmeleri sırasında, Suriye ve serbest ticaret anlaşması konusunda mutabakat olmadığını ancak diğer konularda mutabakatın sağlandığını, belirtti.
Yine Kurtulmuş, Türkiye'de bazılarının Turgut Özal gibi liberal bir siyasetçiye dahi tahammül edemediklerini, çünkü Özal, ne zaman bu kesimin aşırı isteklerini yerine getirmedi işte o anda birden bire Özal'a karşı cephe aldıklarını, söyledi. Erdoğan'a da bu nedenle aynı kesimlerin karşı olduğunu düşünüyor, Kurtulmuş. Oysa bu kesimin, Türkiye ekonomisini sürekli domine ettiğini, Ak Parti döneminde de bu büyük şirketlerin hakimiyetinin sürdüğünü, muhafazakarların şirketlerinin hala çok gerilerde olduğunu, belirtti. Dolayısıyla son on yıl içerisinde de Ak Parti'nin yaptığı büyük ekonomik dönüşümden en çok faydalananların sanılanın aksine yine eski büyük şirketlerin sahipleri olduğunu düşünüyor.
Gelelim Başbakan Erdoğan'ın Taksim olayları sürecinde en çok üzüldüğü olaya… Erdoğan,bazı bankaların Taksim olaylarına destek verdiklerini açıklamasına hem şaşırmış,hem kızmış, hem de çok üzülmüş. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde bu tür olaylara bankalar destek vermezlar. Bankalar açık ve örtük devlet garantileriyle yani büyük batırılamaz, mevduat garantisi türünden risk azaltıcı destekleri siyasi iktidardan aldıkları için bu tür istikrarı bozucu olaylardan kaçınıyorlar. Kurtulmuş "Wall Street'i işgal et girişimine hangi banka destek verdi?" diyerek soruyor.
Gelelim Doğu Anadolu'da barış süreciyle yaşananlara…
Barış süreciyle birlikte Iğdır'da yaşanan bir olayı SERHAT Kalkınma Ajansı eski genel sekreteri Dr.Hüseyin Tutar şöyle anlattı," Barış sürecinin başlamasıyla Iğdırlı bir vatandaş ehliyet ve ruhsatını evinde bırakarak otomobiliyle yola çıkıyor. Yolda trafik polisi aracı durduruyor, ehliyet ve ruhsat istiyor. Iğdırlı "ne ehliyeti ne ruhsatı barıştık ya…" diyerek cevap verince trafik polisi şaşırıyor, peki geç, diyor.Anlayacağınız Doğu'da devlet ve halk gerçekten barışmış.

Yazarın tüm yazılarını Facebook ve Google + sayfalarından takip etmek için tıklayın.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
Faiz lobisi cari açığı nasıl kullanıyor? (14.06.2013)
Türk Lirası nasıl sağlam çıktı? (13.06.2013)
Faiz lobisi vatandaşı nasıl soyuyor? (12.06.2013)
Madem faiz lobisi yok peki yakalananlar kim? (11.06.2013)
Nedir faiz lobisi? Erdoğan niye lobiyi işaret etti? (10.06.2013)
Tut ki Erdoğan 'Köşeme çekildim, ne haliniz varsa görün' dedi o zaman ne olacak? (07.06.2013)
Türkiye ekonomisi son günlerdeki iç ve dış şoklara dayanıklı mı? (06.06.2013)
Taksim olaylarının ekonomik nedenleri (05.06.2013)
Bazıları borçlarını vatandaşın sırtına yüklemek mi istiyor? (04.06.2013)
Taksim olaylarının asıl nedeni ne? (03.06.2013)
ARŞİV