X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çevreyi kirleteni şikayet edin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çevreyi kirleteni şikayet edin

  • Giriş Tarihi: 6.5.2013 17:15

"Çevreyi ve doğayı kirletenlerin numaralı telefon hattına ihbar edin."

Konya'nın Beyşehir İlçesi'ndeki ormanlık alanlarda çevre temizliği yapan Beyşehir Göl, Çevre ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Sami Tan, çevreyi ve doğayı kirletenlerin numaralı telefon hattına ihbar edilmesini istedi.

Dernek Başkanı Sami Tan, vatandaşların zaman zaman piknik alanı olarak da kullandığı ormanlık alanlarda çevre temizliği yaptı. Yeşil alanlarda ağaçlar arasında çevreye gelişigüzel atılan yemek atıklarını toplayan Tan, çevreye ve doğaya daha duyarlı olunmasını istedi. Yeşil dokusu ile öne çıkan Beyşehir'de son zamanlarda çevreye ve doğaya karşı duyarlılığın arttığını ancak bunun hala istenilen ve yeterli boyutlarda olmadığının altını çizen Tan, çevreyi ve doğaya kirletenlerin Konya'da da faaliyete geçen 'na bildirilmesini istedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından vatandaşla birebir iletişim kurulabilmesi ve sorunların kaynağına acil müdahale edilebilmesi için hazırlanan Alo 181 hattının 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini belirten Tan, 'Buradan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum; çevreyi ve doğayı kirletenleri Alo 181 numaralı hat var. Bu hat çevre kirliliği sorunlarının yaşanabildiği Beyşehir için de çok önemli bir hat. Bu hatta vatandaşlarımız şikayette, ihbarda bulunduğu an hemen değerlendirmeye alınacak. Duyarlı vatandaşlarımızdan rica ediyoruz; çevresinde, doğayla ya da gölümüzle ilgili de olabilir bir olumsuzluk, çevre kirliliği, doğa tahribatı varsa gördüklerinde hemen bu hattı arayıp şikayette bulunsunlar. Yapılan bu ihbarlar sayesinde konuya taraf olanlara cezai müeyyidelerin uygulanması ile birlikte gelecek nesillere daha temiz bir çevre ve doğa bırakmamız mümkün hale gelebilecek. Bu hem derneğimizin, hem de tüm vatandaşlarımızın da bir görevi. Bu hassasiyeti tüm halkımızdan istiyoruz. Bize de bu konularda bu şekilde yardımcı olsunlar. Son yıllarda artık çevre ve doğa kirliliğine yol açanlar, tahribat yapanlara ağır cezai müeyyideler uygulanıyor. Bu hattın özellikle ilçemizde çok etkin kullanılmasını istiyoruz' dedi.

Tan, piknik sezonunun açılması ile birlikte ormanlık alanlara son dönemde ilginin arttığını ancak bu güzelliğin çevre kirliliği ve tahribatı oluşturmamasına özen gösterilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

isimsiz isimsiz

Antalya finike ilçesinde bulunan ve mülkiyeti belediyeye ait hamama ait olan ve 13 veya15 evin tuvalet giderinin bağlı olduğu arıtma tesisi bulunmaktadır. bu arıtma tesisindeki bütün dinamo motor karıştırıcı ve aktarıcı gibi tüm düzenekler iptal edilmiş olup, bütün atıklardirekt olarak yan tarafta akmakta çaya verilmiştir.Böyle durumlara belediyenin müdahale etmesi gerekirken bakın şu rezalete. buyrun ilgili, kurum ve kuruluşlar görev başına.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.12.2015 14:26
şimşek 1 şimşek 1

evimizin yakınında bulunan şehir fırının kömür ve odunla ısıtıldıgından bacasından çıkan duman evlerimizin içlerine kadar giriyor bu sorunumuzla hangi kurum ilgilenir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 09.11.2015 14:04
Mustafa Mustafa

Şikayet ediliyorda en oluyor ilgilenen gelip kirliliği ortadan kaldıran yok sadece cezai işlem uygulanıyor gidiliyor o pislik orada kalmaya devam ediyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.10.2015 08:13
ahmet keten  ahmet keten

izmir bornova ışıkkent semtinde bulunan egemenlik ekmek fırının bacasından çıkan kurumlar ve kokusu evlerimize girmrkle kalmayıp her sabah siyahlar içinde kalkıyoruz eger ilgili bi makam varsa bu ülkede yada ilgilenen birimler zahmet olmazsabi ugrasınlar çünkü yeterinde dilekçe yazdık ama sonuç sıfır yani ilgili vatandaşlar duyarsızzz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 09.08.2015 12:03
Hasan Babayiğit Hasan Babayiğit

tekirdağ saray ilçesinde Toprak Mahsüleri ofisi almış olduğu buğdayları muhafaza edemediği için çürüttü. Çevreye karaşinek ve kötü koku saçıyor. Belediye zabıta ekipi 2 de bir geliyor fakat işlem yap mıyor sesimizi duyun çok rahatsısız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.07.2015 08:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.