X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sorgunlu İzciler Dedeciğim Ben Geldim Sloganıyla Çanakkale’ye Yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sorgunlu İzciler Dedeciğim Ben Geldim Sloganıyla Çanakkale’ye Yürüdü

  • Giriş Tarihi: 28.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 15:48
SORGUNLU İZCİLER DEDECİĞİM BEN GELDİM SLOGANIYLA ÇANAKKALE’YE YÜRÜDÜ
Sorgunlu İzciler Dedeciğim Ben Geldim Sloganıyla Çanakkale’ye Yürüdü

Sorgun Çağlayan İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü izcileri, Çanakkale savaşlarında 57. Piyade Alayının 100 yıl önce kullandığı yoldan “Dedeciğim ben geldim” sloganıyla giderek ecdadını yad etti.
Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından, 57. Alayın taarruz öncesinde karargah olarak kullandığı Kocadere köyü yakınlarındaki yerde düzenlenen uluslararası “Çanakkale Milli Bilinç Kampı’nda” bulunan Çağlayan Gençlik İzcileri, “Dedeciğim ben geldim” yazan cepkenleriyle yürüdü.
17 kilometrelik patika, dağ, dere ve geçitlerden oluşan yürüyüş yolunu yaklaşık 8 saatte başarıyla tamamlayan Çağlayan Gençlik Merkezi izcileri tekrar kamp alanına döndü. Çağlayan İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özdemir Öztürk, “ Bu yıl Çanakkale Milli Bilinç Kampına izci ve liderimizle birlikte katıldık. Anadolu’nun farklı illerinden gelen çocuklarımız, ana babalarının huzurunda kınalar yakılıp, dualarla geldiler. Burada atalarımızın vatan, millet ve maneviyat uğruna verdiği destansı mücadeleyi yerinde yaşadılar. Milli ve manevi duygularla donanarak evlerine geri döndüler” dedi.