X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kadınların Çilesini Sahilde Tiyatroya Yansıttılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kadınların Çilesini Sahilde Tiyatroya Yansıttılar

  • Giriş Tarihi: 8.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:15
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ ÖZGÜR ÖĞRENCİ PLATFORMU, 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KAPSAMINDA SAHİL KENARINDA TİYATRO GÖSTERİSİ DÜZENLEDİ. TİYATRO GÖSTERİSİ ÖNCESİNDE BASIN AÇIKLAMASI OKUNDU.
Kadınların Çilesini Sahilde Tiyatroya Yansıttılar

Bülent Ecevit Üniversitesi Özgür Öğrenci Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında sahil kenarında tiyatro gösterisi düzenledi.
Çok sayıda katılımın olduğu etkinlik, basın açıklamasının ardından tiyatro gösterisiyle devam etti. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği tiyatro, kadının yaşadığı şiddeti ve Özgecan’ı izleyenlere farklı bir şekilde anlattı. Bülent Ecevit Üniversitesi Özgür Öğrenci Platformu adına açıklama yapan öğrenci Zelal Aydın, "1857 yılında Amerika’da tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadın, düşük ücretleri, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma saatlerini protesto etmek için grevler yaptılar. Bizler bu kadınların baş kaldırmaları sayesinde bugün burada 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü anıyoruz. Bugün dünyanın her yerinde, her kentinde kadınlar eşitlik, adalet, özgürlük, emek ve dayanışma için seslerini ve isyanlarını birleştiriyorlar" dedi.
Tiyatro gösterisinin ardından halay çeken BEÜ Özgür Öğrenci Platformu üyeleri, alkışlar eşliğinde dağıldı.